Eva Weel Skram

Eva Weel Skram

About

Eva Weel Skram er en av landets aller mest folkekjære artister, og står bak en rekke popklassikere både på engelsk og norsk. Ikke minst har Sogndalsjenta opparbeidet seg et imponerende stort og trofast konsertpublikum over hele landet, etter å ha turnert med eller mindre kontinuerlig de siste fem årene.

Helt siden Skram og hennes musikerektemann gjennom alle disse årene, Thomas Stenersen, startet å skrive musikk sammen i popduoen Eva & The Heartmaker, har det meste gått oppover for Eva og hennes gitar-superhelt. Duoen var i mange år en av landets mest suksessrike popgrupper, med fire studioalbum på samvittigheten og hitlåter som «Gone In A Flash», «Signals» og «Joanna».

I 2016 deltok Eva Weel Skram i TV2-suksessen “Hver gang vi møtes”, der hun sjarmerte det norske folk i senk med sine unike tolkninger av Henning Kvitnes sin klassiker ”Evig eies kun et dårlig rykte” og Admiral P’s ”Snakke litt”, for å nevne noen. Den unisone begeistringen ga Eva den inspirasjonen hun trengte for å begynne å teste ut sitt eget morsmål i låtskrivingen, og siden har hun ikke sett seg tilbake.

Skram har sluppet to album med norske tekster, "Finne heim" (2018) og "Sleppe tak" (2021), som har høstet strålende kritikker, og blitt omtalt som både «Brutalt ærlig» og musikalsk modent.

«Eva Weel Skram har lenge vært en av Norges mest distinkte popartister. Med albumet «Sleppe tak» ligger alt til rette for at hun skal bli allemannseie», skrev Dagsavisen i sin anmeldelse av sistnevnte album, noe som virkelig kan sies å ha slått til. De sterke låtene fra disse to albumene, har nemlig løftet Eva helt opp i toppsjiktet av norskspråklige popartister her til lands.

Skram kan heller ikke beskyldes for å ligge på latsiden når det gjelder konsertvirksomhet. Det er ikke så mange norske artister forunt å møte et stadig økende og meget entusiastisk publikum i hver en krik og krik av landet, og det har ikke kommet helt uten innsats fra artisten selv. De siste årene har Eva spilt nærmere 100 konserter i året, og selv en verdensomspennende pandemi, fikk ikke has på Skram og Stenersen, som gjennomførte en juleturné med 40 konserter med strenge smitteverntiltak før jul i 2020.

Og når vi snakker om jul, så har Eva Weel Skram virkelig skjenket den norske sangboka noen helt nye klassikere til denne høytiden. «Selmas sang», som var temalåten i NRK-suksessen Snøfall, er med sine nær 14 millioner avspillinger, fremdeles Evas mest strømmede låt på Spotify. I 2019 fikk den følge av «Falle til ro», som Eva skrev til serien «Hjem til jul» som ble en kjempesuksess på Netflix i adventstiden. Disse låtene var indirekte årsak til at Skram fulgte opp med sin egen tolkning av «Romjulsdrøm» og «Nå tennes tusen julelys» og reiste på sin første juleturné året etter.

Upcoming events

  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Tollboden Hotell og Restaurant
    Thu 09.07.2026 19:00
    View event
  • Eva Weel Skram // Bjørn Tomren
    Eva Weel Skram // Bjørn Tomren
    Drøbak Kirke
    Fri 10.07.2026 17:30
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Badeparken Drøbak
    Fri 10.07.2026 17:30
    View event
  • Konsert med Eva Weel Skram & Bjørn Tomren
    Konsert med Eva Weel Skram & Bjørn Tomren
    Badeparken i Drøbak
    Fri 10.07.2026 17:30
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Baroniet Rosendal Avlsgård & Fruehus
    Wed 15.07.2026 19:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Bekkjarvik Gjestgiveri
    Fri 17.07.2026 18:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Svanøy Hovedgård
    Sat 18.07.2026 19:00
    View event
  • Canal Street | Festivalpass 2026
    Canal Street | Festivalpass 2026
    Canal Street
    Wed 22.07.2026 00:00
    View event
  • Canal Street | Kirkegårdskonserten med Eva Weel Skram
    Canal Street | Kirkegårdskonserten med Eva Weel Skram
    Arendal Kirkegård
    Wed 22.07.2026 21:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Sam Eides Square
    Wed 22.07.2026 21:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Beitostølen stadion
    Thu 23.07.2026 19:00
    View event
  • Konsert med Eva Weel Skram i Posebyhaven
    Konsert med Eva Weel Skram i Posebyhaven
    Kristian IV gate 81, 4614 Kristiansand, Norway
    Thu 06.08.2026 20:00
    View event
  • Konsert med Eva Weel Skram i Posebyhaven
    Konsert med Eva Weel Skram i Posebyhaven
    Posebyhaven
    Thu 06.08.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Kvalsvik Gjestehamn
    Fri 07.08.2026 18:00
    View event
  • Eva Weel Skram på Ladekaia
    Eva Weel Skram på Ladekaia
    Kjøpmannsgata 37, 7010 Trondheim, Norway
    Wed 09.09.2026 18:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Ladekaia
    Wed 09.09.2026 21:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Vestby kulturkvartal
    Thu 26.11.2026 19:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Kulturhuset Blå grotte
    Fri 27.11.2026 20:00
    View event
  • EVA WEEL SKRAM - FALLE TIL RO, EN JULEKONSERT
    EVA WEEL SKRAM - FALLE TIL RO, EN JULEKONSERT
    Brygga Kultursal
    Sat 28.11.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Oslo Konserthus
    Sun 29.11.2026 20:00
    View event
  • Falle til ro – ein julekonsert med Eva Weel Skram
    Falle til ro – ein julekonsert med Eva Weel Skram
    Maihaugsalen
    Wed 02.12.2026 19:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Hamar kulturhus
    Thu 03.12.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Ullensaker Kulturhus
    Fri 04.12.2026 19:00
    View event
  • Eva Weel Skram: Falle til ro - Ein julekonsert
    Eva Weel Skram: Falle til ro - Ein julekonsert
    Ullensaker Kulturhus
    Fri 04.12.2026 19:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Grieghallen | Griegsalen
    Sat 05.12.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Asker kulturhus
    Sun 06.12.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Drammen Theater
    Tue 08.12.2026 19:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Kulturhuset Ælvespeilet
    Wed 09.12.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Hjertnes kulturhus
    Thu 10.12.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Oseana Kunst & Kultursenter
    Fri 11.12.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Stavanger Kuppelhallen
    Sat 12.12.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Festiviteten Haugesund Theater and Concert Hall
    Sun 13.12.2026 19:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Førdehuset
    Tue 15.12.2026 19:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Fosnavåg konserthus
    Wed 16.12.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Molde Domkirke
    Thu 17.12.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Parken Kulturhus
    Fri 18.12.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Olavshallen Store Sal
    Sat 19.12.2026 20:00
    View event
  • Eva Weel Skram
    Eva Weel Skram
    Kilden teater og konserthus
    Sun 20.12.2026 19:30
    View event